رئیس دانشگاه علوم پزشکی بم: مهم‌ترین امتیاز اخلاق برای پرستار، جلب رضایت بیمار است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بم: مهم‌ترین امتیاز اخلاق برای پرستار، جلب رضایت بیمار است

همایش اخلاق حرفه ای در پرستاری با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی بم در استان خراسان شمالی برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی بم به نقل از پایگاه خبری وبدا، دکتر عباس عباس زاده در همایش اخلاق حرفه ای در پرستاری در سالن همایش دکتر شادلو بیمارستان امام حسن(ع) بجنورد، چهار اصل احترام به مددجو، سودمندی، ضرر نرساندن و عدالت را راه حل پاسخ به معضلات اخلاقی عنوان کرد.

وی ادامه داد: اصل احترام به اختیار مددجو شامل پنج فاکتور احترام، آموزش، حمایت، عدم تحمیل زور و اجبار و رضایت آگاهانه می شود.

دکتر عباس زاده ایستگاه پرستاری بیمارستان را امن ترین مرجعی عنوان کرد که بیمار به آن پناه می برد.

وی یادآور شد: به گونه ای اخلاق حرفه ای را رعایت کنیم که مردم و بیماران به این ایستگاه اعتماد کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بم ایام سوگواری ماه محرم را فرصتی برای درس گرفتن از آموزه‌های این واقعه بزرگ تاریخ دانست و افزود: حضرت زینب در واقعه عاشورا، بزرگ‌ترین الگوی اخلاق در پرستاری است.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در این همایش به رفتار مدنی در جامعه اشاره کرد و گفت: رعایت رفتار مدنی در بیمارستان عامل حفظ آرامش و احترام میان پرستار و بیماران است.

 

دکتر فریبا برهانی معاون تحقیقات و فن آوری دانشگاه علوم پزشکی بم، با بیان اینکه توجه و احترام دو رکن رفتار مدنی است، ادامه داد: با رعایت رفتار مدنی در جامعه پرستاری این شغل باید در کشور به گونه ای مطرح شود که مردم بیشترین اعتماد را به آن داشته باشند.

وی افزایش آگاهی و جلب حمایت مدیر، تشکیل یک تیم مدنی، بررسی فرهنگ سازمان از نظر درجه رفتار مدنی، برنامه ریزی برای ارتقای رفتار مدنی و اجرای برنامه ها، سایست ها و راهبردها را از ملاک های مهم ایجاد یک رفتار مدنی صحیح در محیط کار عنوان کرد.

این همایش صبح چهارشنبه سیزدهم شهریور ماه در استان خراسان شمالی شهر بجنورد برگزار شد.

 


1398/06/16
74